ATP Finals: Ο Τέιλορ Φριτζ επικράτησε 2-0 του ανέτοιμου Ναδάλ

ΚΩΣΤΑΣ ΧΟΛΙΔΗΣ
14.11.2022 | 00:18

Ο Τέιλορ Φριτζ πανηγυρίζει τη νίκη του απέναντι στον Ναδάλ
2022 ANTONIO CALANNI / AP PHOTO

Ο Ραφαέλ Ναδάλ παρουσιάστηκε ανέτοιμος στο πρώτο του ματς στο ATP Finals και ο Τέιλορ Φριτζ το εκμεταλλεύτηκε επικρατώντας 2-0 σετ του Ισπανού.

Σκιά του εαυτού του, στην πρεμιέρα των ΑΤΡ Finals, εμφανίστηκε ο Ράφα Ναδάλ, που ηττήθηκε με straight sets από τον Τέιλορ Φριτς και θα πρέπει να ανέβει βουνό, αν θέλει να προκριθεί στην επόμενη φάση της διοργάνωσης.

Η εμφάνιση του 36χρονου Ισπανού, ήταν απογοητευτική και σε συνδυασμό με την καλή μέρα στην οποία βρέθηκε ο Αμερικανός, το αποτέλεσμα ήρθε εντελώς φυσιολογικά και βύθισε σε ακόμη περισσότερα προβλήματα τον Ναδάλ, ο οποίος τις τελευταίες εβδομάδες δεν περνάει και τις καλύτερες ημέρες του στο Tour.

Μετά από 99 λεπτά αγώνα, ο Φριτς επιβλήθηκε με 7-6(3), 6-1 και έφτασε στην παρθενική νίκη της καριέρας του σε ΑΤΡ Finals, στο πρώτο ever παιχνίδι του στο θεσμό.

ΠΗΓΗ: Tennis24