Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το ΑΕΛ – ΑΕΚ Β’ με τους «βυσσινί» με αυτό το 1-1 να χάνουν βαθμούς, αλλά να ανεβαίνουν και πάλι στην κορυφή του Βορείου Ομίλου.

Τα αποτελέσματα της 15ης αγωνιστικήςΗ βαθμολογίαΜε την ισοπαλία της ΑΕΛ με την ΑΕΚ Β’, ολοκληρώθηκε η 15η αγωνιστική στον Βόρειο Όμιλο της Super League 2. Στην AEL FC Arena, οι «βυσσινί» ήθελαν τη νίκη για να τους φέρει και πάλι στην κορυφή με 3 βαθμούς διαφορά από τον Λεβαδειακό, αλλά οι «κιτρινόμαυροι» είχαν άλλη άποψη. Η ομάδα του Κούστα προηγήθηκε και μετά την ισοφάριση κράτησε αυτό το 1-1 παίρνοντας τον βαθμό. Με τον βαθμό της ισοπαλίας οι Θεσσαλοί ανέβηκαν και πάλι στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με 28 βαθμούς, έναν παραπάνω από τον Λεβαδειακό, έχοντας ένα ματς παραπάνω, ενώ η Ένωση έφτασε τους 16 ανεβαίνοντας στην 8η θέση.

Στα του αγώνα οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν πιο δυνατά και στο 18′ έφτασαν μια ανάσα από το 1-0, με το εξαιρετικό φάουλ του Παπαγεωργίου να σταματάει στο δοκάρι του Γκίνη. Έτσι το 0-0 έμεινε ως το τέλος του ημιχρόνου, ένα ημίχρονο στο οποίο οι Θεσσαλοί είχαν τον έλεγχο, χωρίς όμως να μπορέσουν να σκοράρουν.

Στο δεύτερο μέρος αυτοί που κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ ήταν οι φιλοξενούμενοι που με κεφαλιά του Χριστόπουλου στο 51′ έκαναν το 0-1. Οι «βυσσινί» όμως δεν το έβαλαν κάτω και με τον συνήθη ύποπτο, τον Όγκμποε έκαναν στο 68′ το 1-1. Ένα σκορ που έμεινε ως το τέλος με τους γηπεδούχους όπως αναφέραμε να χάνουν την ευκαιρία να πάρουν προβάδισμα 3 πόντων.

Σκόρερ: 68′ Όγκμποε – 51′ Χριστόπουλος

ΑΕΛ (Δερμιτζάκης): Σουλούκος, Θ. Παπαγεωργίου (61′ Καλουτσικίδης), Μαϊδανός (73′ Μιλτιάδης), Ηλιάδης, Στάμου, Θωμαΐδης (73′ Παπαδόπουλος), Νίνο (61′ Όγκμποε), Αντράντα, Πεντρόσο, Κ. Παπαγεωργίου, Μαυριάς (82′ Βλιώρας).

ΑΕΚ Β (Κούστας): Γκίνης, Ραντόνια, Γιεμπόα, Χρυσόπουλος (87′ λ.τ Τζούντα Γκαρσία), Κανελλόπουλος, Φοφανά, Λαμαράνα, Κάτσικας, Χριστόπουλος, Μαχαίρας (79′ Κοσίδης), Θεοδωρίδης (74′ Σταμούλης).