Μπορεί να έμεινε πίσω στο σκορ εξαιτίας του γκολ του Όστιγκαρντ, ωστόσο με τον Τζουντ Μπέλινγκχαμ να… κόβει και να ράβει, η Ρεάλ Μαδρίτης γύρισε τούμπα το ματς κόντρα στη Νάπολι. Πρώτο γκολ για τον Βινίσιους μετά τον τραυματισμό του.

Το άστρο του Τζουντ Μπέλινγκχαμ λάμπει ξανά και ξανά! Το «Ντιέγκο Αρμάντο Μαραντόνα» πήρε φωτιά στο 19ο λεπτό, όταν ο Όστιγκαρντ με κοντινή κεφαλιά άνοιξε το σκορ κόντρα στη Ρεάλ Μαδρίτης, όμως… πάγωσε λίγο μετά χάρη στον θαυματουργό 19χρονο.

Ο Μπέλινγκχαμ αρχικά στο 27′ σέρβιρε στον Βινίσιους, που με άψογο πλασέ έκανε το 1-1 και πέτυχε το πρώτο του τέρμα μετά τον τραυματισμό του και στο 34ο λεπτό «μάγεψε» για την ανατροπή. Ο νεαρός Άγγλος πήρε την μπάλα αρκετά μέτρα μακριά από την περιοχή και με ένα σχεδόν… μαραντονικό σόλο βρέθηκε σε σημείο βολής, από το οποίο εκτέλεσε τον Μερέτ για να δώσει το προβάδισμα στην ομάδα του! Κάπως έτσι, ο Μπέλινγκχαμ έφτασε τις 11 συμμετοχές σε γκολ (8 γκολ+3 ασίστ) σε εννιά εμφανίσεις με τους Μερένγκες.