Η Μπελίντα Μπένσιτς ολοκλήρωσε την παρουσία της Σερένα Γουίλιαμς στο τουρνουά του Τορόντο.

Αποσύρθηκε η ΖαμπέρΣτον δεύτερο γύρο σταμάτησε η πορεία της Σερένα Γουίλιαμς στο Τορόντο από την Μπελίντα Μπένσιτς.

Η «χρυσή» ολυμπιονίκης στο Τόκιο κέρδισε την σπουδαία Αμερικανίδα με 6-2, 6-4, μέσα σε 1 ώρα και 17 λεπτά. Παρά τους 6 άσους της (8 είχε η Μπένσιτς) η Σερένα μόνο στο δεύτερο σετ κατάφερε να κοντράρει την αντίπαλό της, που θα έχει να θυμάται την αποψινή της νίκη.

add this to the @BelindaBencic trick shot reel #NBO22 pic.twitter.com/Oyhh8VMsD1

— wta (@WTA) August 10, 2022Η Σερένα ετοιμάζεται να αποχωρήσει από την ενεργό δράση μετά το US Open και αυτό το τελευταίο Tour αποθεώθηκε από το κοινό του Καναδά.

Cherishing these moments @serenawilliams | #NBO22 pic.twitter.com/Ly3wdl916u

— wta (@WTA) August 10, 2022Θα παίξει πρώτα στο Σινσινάτι και μετά ακολουθεί το αντίο στη Νέα Υόρκη.

All for @serenawilliams.@NBOtoronto | #NBO22 pic.twitter.com/wp2olUCacB

— Sportsnet (@Sportsnet) August 11, 2022Επόμενη αντίπαλος για την Μπένσιτς η Γκαρμπίν Μουγκουρούθα που επικράτησε της Κάια Κανέπι με 6-4, 6-4.

Αποσύρθηκε η ΖαμπέρΜετά την Μπαντόσα, από το τουρνουά στο Τορόντο αποσύρθηκε και η Ονς Ζαμπέρ! Η Τυνήσια από την αρχή του αγώνα με την Κινέζα Ζανγκ δεν έδειχνε έτοιμη να παίξει και έχασε με 6-1 το πρώτο σετ. Στο δεύτερο κι ενώ ήταν πίσω με 2-1, πήρε την απόφαση να αποσυρθεί.

Η Ζενγκ στον επόμενο γύρο θα παίξει με την νικήτρια από το ματς Αντρεέσκου – Κορνέ και αν η Σάκκαρη φτάσει στα προημιτελικά, θα παίξει με μία από αυτές.